Dworzec Historii dla zwiedzających ul. Daszyńskiego 2 Bogatynia 59-920

tel: 510 275 707 bractwo-bogatynia@gazeta.pl

Pięćdziesiąt twarzy Grey’a + jedna Gustawa

Pięćdziesiąt twarzy Greya – amerykański dramat erotyczny z 2015 roku na podstawie bestsellerowej powieści pod tym samym tytułem autorstwa brytyjskiej pisarki E.L. James.

Akcja rozgrywa się głównie w Seattle…..……

Zaraz, zaraz!! Co ja wypisuję? Coś mi się pokręciło, ale to coś ma uzasadnienie. Zaś uzasadnienie wynika z obejrzanej sztuki teatralnej autorstwa Grażyny Glodek, a przedstawionej przez artystów amatorów z Akademii Seniora  działającej w ramach Ośrodka Wsparcia Dziennego w Lubaniu. To była, nie boję się takiego stwierdzenia uczta, co prawda krótka, a więc pozostawiająca po sobie niedosyt, ale poucztować było warto. Połączenie sensacji—bo i taka była—z solidną porcją humoru kwitowanego głośnym śmiechem przez widzów to zaleta tego przedstawienia. Właśnie. Przedstawienia. Piszę i piszę, a gdzie tytuł? Najwyższa pora na jego podanie i uzasadnienie wspólnoty z pierwowzorem. Sztuka pt. „51 Twarzy Gustawa” to jakby nie powiedzieć widziana w krzywym zwierciadle przewrotność życia. Potrzeba spełnienia się w związku kobiety i mężczyzny prowadzi do wielu komicznych sytuacji, a wmieszanie w to wątku sensacyjnego pod postacią podejrzliwych sześciu eks oraz  przyszłych i niespełnionych partnerek tytułowego bohatera  z nieprawdopodobnym zakończeniem sugeruje jedno: Żałujcie wszyscy, którzy w zwykłą… Nie, właśnie niezwykłą, bo to Dzień Seniora…środę 25 października nie usiedliście w sali widowiskowej bogatyńskiego Domu Kultury. Naprawdę warto było. Proponuję więc by ci, którym się nie chciało, wołali teraz o powtórny spektakl.

Na koniec zaś wytłumaczenie czemu ta recenzja trafiła na naszą stronę. Otóż Pani Grażyna Glodek pracująca na co dzień w sulikowskim Ośrodku Kultury  współpracuje z Bractwem Ziemi Bogatyńskiej. Zarówno my bywamy w Sulikowie jak i pani Grażyna bywa na imprezach Bractwa. Ot i tyle…..

[Wojtek Kulawski]